close
تبلیغات در اینترنت
لرها شگفت انگیزند4 - 2
loading...

لرها شگفت انگیزند4

ازمیان دو واژه انسان و انسانیت،اولی میان کوچه ها و دومی لابه لای کتابها گم شده است!

در سوگ کارگران!

حمید لطفی بازدید : 25 جمعه 15 ارديبهشت 1396 : 12:17 نظرات ()

در بحبوحه روزهای پرمدعایان کسب قدرت بازهم این کارگر بود که خاکسترشد!

خون بهای کارگر نه بیمه است و نه پاداش و نه هیچ چیز دیگر...

بلکه چیزی جز همان چندرغاز نهصدوسی تومان بیشتر نیست!

کارگران معدن گلستان رفتند تا برگ خونبار دیگری از زندگی و تاریخ کارگران ورق بخورد و ما صرفا در این اندیشه باشیم که سهراب گفت:

"یکی دیشب مرد و هنوز نان گندم خوب است!"

و بازهم کارگرمی ماند و روزهای سخت و دردناک و غربت و بی کسی اش...

عدم پخش زنده مناظرات ،جنگ زرگری یا...

حمید لطفی بازدید : 37 شنبه 02 ارديبهشت 1396 : 20:47 نظرات ()

جنگ زرگری یا...؟

 در استانه انتخابات ریاست جمهوری کمیسیون تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری ناگهان در تصمیمی عجیب اعلام نمود که مناظره های انتخاباتی ضبط شده پخش میشود نه زنده و این درست بک روز پس از اعلام اسامی کاندیدهای تایید صلاحیت شده و رد صلاحیت احمدی نژاد بود!

حال انچه کمی ما را مشکوک میکند این است که شاید این ماجرا پوششی برای تحت شعاع قرار دادن ردصلاحیت برخی کاندیدها باشد...

تسلیت

حمید لطفی بازدید : 26 دوشنبه 28 فروردين 1396 : 22:53 نظرات ()

وقوع سیل و فقدان هموطنان عزیزمان در اذربایجان و کردستان تسلیت میگوییم...

بدون پرزیدنت!

حمید لطفی بازدید : 28 دوشنبه 28 فروردين 1396 : 22:43 نظرات ()

از اونجایی که وجود و عدم وجود رئیس جمهور نازنین برای ما جمله فقراو مساکین و بیکاران تفاوت چندانی ندارد لذا پیشنهاد میکنیم بهتر است این چهارسال را بدون رئیس جمهور سپری نماییم!

یعنی یکبار هم امتحان کنبم که چهارسالی را بدون رئیس جمهوری سپری نماییم شاید اوضاع تغییری نمود!

انتخابات علی برکت اله!

حمید لطفی بازدید : 30 جمعه 25 فروردين 1396 : 11:18 نظرات ()

انتخابات هنوز تنورش داغ نشده بداخلاقی سر به فلک ساییده است! کاندیدی وعده صد روزه سابق رابالکل تکذیب میکند و آن دیگری علیرغم انکه به رهبر مملکت نامه نوشته که نه کاندید میشود و نه از کسی حمایت میکند بااین حال ناگهان هم شرکت کرد و هم از همراهش حمایت!

حال و روز مابقی هم بهتر از این نیست و توخود حدیث مفصل بخوان از این مجمل...

اشتغال زایی یا اشتغال زدایی!

حمید لطفی بازدید : 28 دوشنبه 21 فروردين 1396 : 21:15 نظرات ()

مسئولان محترم استان اگر علاوه بر نمایندگان ، مردم را نیز محرم اسرار خود دانسته و امار اشتغال زایی سال قبل را به اطلاع مردم لرستان برسانند بدون شک گام مهمی در راستای شفافیت اطلاعات و ارائه امار به مردم برداشته اند! 

البته امار بهتر است صحیح باشد و حقیقی وگرنه تنها زخمی ست بر جراحت مردم و جمله خلق بیکار!

بهرحال از انجا که ما در همین جامعه زندگی میکنیم علیرغم زحمات و پیگیریهای استاندار محترم باید بگویم که چیزی درست و درمان بنام اشتغال زایی در اطراف مان ندیدیم که هیچ  باید بگویم تعداد بیکاران افزوده شد و جویای کاران جدید وارد شدند و کارگران بسیاری نیز تعدیل شدند!

بنابراین باید گفت که اشتغال زدایی داشتیم اما اشتغال رایی نه!

به دنبال کدخدا،نگاهی به شوراهای روستایی در مناطق لرنشین!

حمید لطفی بازدید : 34 چهارشنبه 09 فروردين 1396 : 0:12 نظرات ()

قدیما یه کدخدا بود و دهاتش! تو دهش که قلمروش بود سلطه مطلق داشت همه چشم به دهن و رفتارش داشتندو خلاصه خرده خانی بود برای خودش! مردم سبیل اونو چرب میکردند و اون سبیل مقامات رو ...

اما این روزا دیگه کسی سراغ کدخدا رو نمیگیره چون دهیار و شورای ده درست شده . انتخابات شوراهای روستا از هر انتخابات دیگه ای واسه مردم ابادی هیجان انگیزتره رقابت هم شدیدتره چون منتخب خودش رو به نوعی در نقش همون کدخدا می بینه البته بااختیارات بسیار محدودتری اما چه میشه کرد که لااقل برای چندصباحی بزرگ ده شدن هم دنیایی داره واسه خودش!

لپ کلام اینکه مردم ابادی انتظار دارند شورا اقداماتی ازقبیل ساخت و تجهیز خانه بهداشت و مدرسه و خونه و مخابرات و اب اشامیدنی و اب زمن و رونق ابادی و...پیگیری کنه که از اونجا که پیگیری این امور نیازمند وقت و سواد وسماجت و تحرک قدرت چانه زنی بالا با مقامات و بخشداریها رو می طلبه مع الاسف بسیاری از امورات ابادیها روی زمین می مونه و چون بهره مادی چندانی هم نداره گاها بعضی شوراها در خواب چهارساله به سر میبرند!

نتیجه اینوضع همین میشود که مهاجرت روز به روز افزایش یافته و ابادیهای حتی توریستی نیز متروکه شوند که خود زمینه ساز ده ها مشکل ومعضل فرهنگی اقتصادی دیگر است.

شوراها جایی تخصصی یا جایی برای کسب قدرت و ثروت!؟

حمید لطفی بازدید : 36 شنبه 05 فروردين 1396 : 0:9 نظرات ()

براستی یک ورزشکار یا خواننده پاپ چقدر از مسائل شهری سردر میاورد!؟

سازو کار شورها در مملکت ما بگونه ایست که متاسفانه بسیاری فکر می کنند شوراها بیکارترین و کم اثرترین افراد هستند که علیرغم این کار سبک می توانند از قبل یکسری قراردادهای خاص شهری به نان و نوای درست و حسابی رسیده و اضافه بر ان در شهریدمثل تهران عناصر دیگری مثل شهرت و قدرت و اثرگذاری مستقیم در انتخاب این کلانشهر را بدان اضافه کرد...

مردم ایران مردمی قدرشناسند و همین سبب شده نوعی سواستفاده از این احساسشان فراوان دیده شود و البته اقشاری چون خواننده و هنرمند و ورزشکار مثلا برای انتخابات شورای شهر کاندید شوند حال انکه برخلاف تصور اینگونه افراد باید ذکر شود که مسایل شهری جزو تخصصی ترین امورات هستند که وجود افراد متخصص در ان بسیار لازم و ضروری ست و فقدانشان میشود همین وضع اسفبار تهران فعلی!

هنر خوار گشت و جادو ارجمند!

حمید لطفی بازدید : 31 پنجشنبه 19 اسفند 1395 : 22:39 نظرات ()

روزی پشه ای بر گرده فیلی نشست و پس از مدتی برخاست و به فیل گفت ببخش که مدتی مزاحمت شدم و رو گرده ات استراحت کردم!

فیل با بی تفاوتی گفت من امدنت رو هم احساس نکردم که رفتنت را حساب کنم!

حالا حکایت دو مجری فرمایشی و قوم لر است!  دلقک ها وبه اصطلاح جغله شومن هایی چون شهریاری و ریوندی و ماهی صفت حکایت همان پشه های مزاحمی را دارند که نشستنشان بر پیکره این قوم اصیل و قدیم بی اثر و حاصلی چون رسوایی و زبونی خودشان ندارد.

این شومن های قلابی مدتهاست که از فرط تکرار و بی ذوقی از فاز مسخرگی و لودگی به آزار اقوام ولهجه ها رسیده اند و متاسفانه کسی هم سد راهشان نمیشود و از ادارات دولتی گرفته تا صدا وسیما برای بی هنریشان فرش قرمز پهن کرده و بودجه بیت المال (بخوانید بیت الحال) صرف لودگی این بی هنران میشود که چه زیبا گفت شاعر که هنر خوار گشت و جادو ارجمند...!

از سوی دیگر این کلیپ ظاهرا برای مدتها قبل است که البته باز چیزی از شنیعت اصل ماجرا کم نمیکند اما سوال اینجاست چه کسی و چرا در این زمان نبش قبر کرده و این کلیپ را روانه دنیای مجازی کرده است و بعبارت دیگر چه کسی از توهین به مردم لر منفعت میبرد!؟

اینجاست که دادستانی محترم بعنوان مدعی العموم باید وارد شده و با ریشه یابی ماجرا عوامل پشت قضیه را به مردم معرفی نماید.

مرثیه ای برای عدالت!

حمید لطفی بازدید : 37 جمعه 13 اسفند 1395 : 20:0 نظرات ()

تصویب حقوق بیست وچهار میلیونی مدیران در مجلس تیر خلاصی بود بر امیدی که کارگر و مستضعف ومحروم به این مجلس به اصطلاح خدمتگذار و عدالتخواه داشتند!

حساب کنید حقوق هشتصدهزاری کارگر دقیقا سی برابر کمتر از حقوق مدیر جماعت دارد یا بعبارت دیگر کارگر باهمه بدبختیهایش ماهی هشتصدهزار بامنت دریافت میکند و حال انکه مدیر محترم روزی هشتصدهزارتومان!!

و این یعنی ...مرثیه ای برای عدالت!

ایا در این جامعه مصلحان و منادیان عدالت مرده اند یا خواب بردتشان ویا خودرا به خواب زده اند که گمان میکنم خود را به خواب زده باشند!! انقدر در سفسطه گری و خودتوجیه بافی و اسیمان ریسمان کردن و غرق شدن در منافع حزبی کوفتی شان گرفتار شده اند که نه ککشان میگزد و نه شرم و آزرمی از توجیه کردن برای مردم دارند!

ایا بهتر نیست مجلسرو دولت محترم پسوند اسلامی را از انتهای خود برداشته و دست از ارمان های ضد مستکبرانه بردارند شاید که دستشان برای وضع اینگونه قوانین بازتر باشد!؟

ایا عدل علی اینگونه بود!؟

تعداد صفحات : 13

تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
درباره ما
Profile Pic
آدرس اینستاگرام نویسنده: hamidl33
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آمار سایت
 • کل مطالب : 125
 • کل نظرات : 28
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • آی پی امروز : 1
 • آی پی دیروز : 9
 • بازدید امروز : 39
 • باردید دیروز : 12
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 6
 • بازدید هفته : 51
 • بازدید ماه : 334
 • بازدید سال : 334
 • بازدید کلی : 19,838