close
تبلیغات در اینترنت
لرها شگفت انگیزند4 - 5
loading...

لرها شگفت انگیزند4

ازمیان دو واژه انسان و انسانیت،اولی میان کوچه ها و دومی لابه لای کتابها گم شده است!

آزادراه پل زال و ظلمی که به پلدختر شد!

حمید لطفی بازدید : 55 شنبه 09 مرداد 1395 : 12:43 نظرات ()

آزادراه پل زال ،شهر پل های باستانی را متروکه کرده است!

پلدختر که از روزگار کهن درمسیر شاپورخاست به جندی شاپور بوده است و تا همین چند سال پیش در مسیر سراسری تهران- جنوب قرار داشت اینک با ساخت آزادراه پل زال از این مسیر حیاتی ومهم کنار گذاشته شده و همین سراغاز هزاران درد ومصیبت ومشکل برای مردمانش شده است!

به گفته ناظران حداقل سه هزار شغل از بین رفته و نود وپنج درصد مردم پلدختر بی بهره وبلاتکلیف مانده اند وبعلاوه اضافه نمایید آزادراه کلی از منابع طبیعی بکر را که درمسیرش بوده نابود کرده است هکتارها مرتع تخریب و چشمه وقنات اسیب جدی دیده اند و بازهم دقت بنمایید که راننده های محلی از پرداخت عوارض سنگین روزانه خسته شده اند و...

حال با تعطیل شدن صدها رستوران وکافه و سوپرمارکت و...در مسیر جاده قدیم تکلیف هزاران پلدختری بیکار شده چیست و چرا دولت احمدی نژاد و دولت فعلی فکری به حال و روز درب و داغون جوانان پلدختری ومهاجرت روزافزونشان نکرده و نمی کنند!

اینک تنها چاره ای که مانده است تکمیل پروژه های برزمین مانده و عمل به وعده هایی ست که درقبال ازادراه به مردمان محروم پلدختر داده اند می باشد که امیدواریم سرخرمن نباشد و...!

خودزنی به چه قیمتی!؟

حمید لطفی بازدید : 20 جمعه 08 مرداد 1395 : 1:1 نظرات ()

در این هاگیر واگیر همین مانده بود که یک خواننده زیرزمینی ترانه ای موهن علیه مردم لک بخواند و قلوب لران را جریحه دار نماید ...

ضمن محکومیت این توهین دوستان را جهت خواندن مقاله ای از خودم که در سایت «گفتار ما» منتشر شده دعوت می نمایم:

goftarema.ir

زنجیر توهین وتحقیر اقوام کی پایان می یابدحمید لطفی

تنهاتر از لر...

حمید لطفی بازدید : 3 پنجشنبه 07 مرداد 1395 : 19:36 نظرات ()

این روزگار بی مروت تیراهن شصت را هم خم می کند چه برسد به یک مرد لر که بیچاره تکه ای گوشت و پوست بیشتر نیست!

و تورفیق...

چه انتظارها از او داری!

که غصه هایش را کوه نتواند کشید ...

پینه های دستش را هیچ پمادی مرهم نیست...

و عطش نیمه مردادی اش را هیچ ساقی نزدود 

و ...

تو را چه انتظاری از اوست...

قاتل اول انسانها!

حمید لطفی بازدید : 8 دوشنبه 04 مرداد 1395 : 10:23 نظرات ()

انسانها یا به مرگ عادی می میرند ویا کشته میشوند و در این میان تعداد کشته ها بسیار فراوانتر است!

ادمهایی که به مرگ عادی می میرند بسیار اندکند و بدون شک خوشبخت اما انها که کشته میشوند...

انها یا یک دفعه کشته میشوند یا به مرور! و انهایی که به مرور ویا بهتر بگوییم تدریجا می میرند! 

انها که یکباره می میرند الت قتلشان کاملا شناخته شده است ازقبیل سلاح های گرم وسرد و یا بیماریهای لاعلاج و ... ولی انها که تدریجا می میرند الت قتلشان «زخم» است...

زخمی کشنده در روح  که ممکن است سالها روحشان را خوره وار بخورد و برای کشتنشان منتظر بماند و این قاتل هرگز سرش بالای دار نرفته و همیشه قربانی را به مسلخ کشانده و خود قسر دررفته است و این شاید قدیمی ترین و مرموزترین و خطرناک ترین کشنده عالم باشد...

در زندگی ادمها از این زخم ها فراوان است وبسته به توان روحی و یا موقیعتش ویا اطرافیانش ،درجه کشندگی زخمش متفاوت میشود و گاهی زود وگاهی بعد ازمدتها اورا از پای درمیاورد و انسان هرچقدر درک وشعور و صداقتش بیشتر اسیب پذیری اش بیشتر میشود !

اری گاهی یک نفر را انی نمی کشند بلکه به مرور زجر کش می کنند...

زندگی ایرونی!

حمید لطفی بازدید : 9 یکشنبه 03 مرداد 1395 : 18:7 نظرات ()

چرا مملکت همش شده کلاهبرداری و سو استفاده!؟

مملکت چرا به این حال و روز افتاده و اصلا از کی اینجور شد ویا اصلا قبلا بهتر بود و یا تابوده همین اش بوده وهمین کاسه!؟

راست وحسینی بگیم ایرانی جماعت که خودش رو هنرمند دنیا میدونه اگه تا شب کاری نکنه که از نظر دیگران زرنگ بازی بنظر برسه اصلا انگار اون روز تو جهنم سپری شده و از همه چیز گله داره!

حضرات ایرانی اینجورند که تا خرشون از پل گذشت دیگه هیچ خدایی رو بنده نیستن و بقیه قد ارزنی براشون نمیارزند!

مدام بحال اختلاسگران بزرگ غبطه میخورند و ازاینکه اونا چنین توانایی ندارن سخت می نالند! دقت بفرمایید دریغ از اینکه لحظه ای نسبت به عاقبت اختلاسگرجماعت عبرت بگیرند ونه تنها اینگونه نیست که برعکس در برابر اختلاسگر احساس نوعی حقارت وعقب ماندگی می کنند و واقعا ما کجا داریم زندگی می کنیم!

انتفاضه اب در بلداجی!

حمید لطفی بازدید : 18 جمعه 01 مرداد 1395 : 0:14 نظرات ()

صنایع سفیددشت  اصفهان اب لازم دارند درست مثل شکم ها و زن ها و مردم ها و کشاورزی بلداجی وحالا کدامشان الویت دارند!؟ ظاهرا برای مسئولین صنایع مذکور مهمتر از لبان تشنه و زمینهای ترک خورده بلداجی ست! 

البته این نخستین بار نیست که اصفهان اب چهارمحال وبختیاری را از گلوی مردمانش می گیرد وحتما حکایت ان تونل جهنمی را می دانید که بخش اعظم اب این مناطق را به سرزمینهای شوره زاری مثل قم واصفهان ویزد می برد و عجب صبری خدا دارد!

حالا مردمان بلداجی این شهرکوچک چهارمحال وبختیاری بلند شده اند تا بگویند حق انها و زمینهایشان تشنگی نیست! حق انها این نیست که در پر اب ترین نقاط ایران پانصد روستایش با تانکر ابرسانی شوند و چه انتفاضه زیبایی ست انتفاصه اب در بلداجی !

زاگرس پیر وخسته این روزها داغ های زیادی بر سینه دارد! بلوطهایش سوختند وخاکستر شدند وحالا ابهای زلالش هم به یغما میرود تا جگر تفتیده اش بیشتر گر بگیرد !

و تو ای مرد و زن بلداجی بدان که چشمهای نگران زاگرس اینک به توست ...!

روشنفکری در ایران!

حمید لطفی بازدید : 33 جمعه 18 تير 1395 : 8:49 نظرات ()

ژست این روزهای جامعه ایرانی ژست انتقادی واعتراضی ست! یعنی در واقع همه علاقمندند خود را منتقد یا معترض نشان دهند بدون انکه خودشان ودیگران را هم تفهیم کنند که دنبال چه چیزی هستند !

البته این ریشه در تاریخ روشنفکری ایرانی دارد که از روشنفکر بودن تنها غرزدنش را اموخته اند بدون انکه راه حلی یا طرحی ارایه دهند وراهی پیش پای جامعه خویش بگذارند ! 

حال بگذریم ازاینکه گاهی ایشان چیزی را نقد می کنند که گاها خودشان در شکل گیری اش نقش اساسی داشته اند و البته زهی خیال باطل که ذره ای به نقش خود اشاره نمایند و این یعنی اینکه اینگونه روشنفکری با منافع شخصی ارتباط مستقیم دارد!

راهی که پارسینه میرود!

حمید لطفی بازدید : 24 شنبه 12 تير 1395 : 8:42 نظرات ()

انتشار مطالب جهت دار و سوژه های عجیب وغریب از قومیتها به همراه تایید کامنتهای شرم اور و تمسخر امیز خوانندگانش که در موارد فراوان حاکی توهین مستقیم به قومیتهای داخل کشور می باشد، تمام هنر سایتی موسوم به پارسینه است که مدعی ست در دنیای آزاد اطلاعات راه خود را منطقی وحرفه ای طی می کند غافل از اینکه این راه شوم را مقصدی جز تفرقه وعناد در پیش نخواهد بود!

سیاست ناجوانمردانه پارسینه در پوشش اخبار ضد قومیتی با چاشنی برجسته کردن سوژه های خاصش موقعیتی بدیع برای کسانی فراهم نموده است که از هرفرصت و روزنه ای برای خالی کردن عقده هایشان علیه قومیتها استفاده می کنند وجالب اینجاست کامنتهایی را تایید ومنتشر می کند که حتی در سایتهای خاص و بدور از نظارت هم تایید نمیشوند!

مثلا دریکی از سوژه های تصویری به سراغ خودشیرینی برخی از مدیران شهرداری یکی از شهرهای لرستان رفته تا به گمان خود آن را بدون قضاوت در برابر دیدگان کاربرانش قرار دهد اما همین کافی ست تا ده ها کامنت ضد قومیتی علیه مردم مظلوم لرزبان منتشر شود و به جای انکه فلان مدیر دولتی نقد شود کار وی را به حساب لرها گذاشته و انها را مستحق توهین وتمسخر وجوک دانسته وبا سخیف ترین ادبیات ایشان را زیر سوال می برند و جالب اینجاست که این سوژه تصویری قبلا در خود تهران اتفاق افتاده بود والبته در انجا تنها عملکرد ان مدیر و جناح مطبوعش زیرسوال رفته بود اما در اینجا کل تبار لر زیر سوال میرود! و همین موضع و واکنش در قبال کرد وترک و... هم اعمال میشود و حتی کار به جایی میرسد که زیر اخبار ترکیه و حتی کردستان عراق نیز به بهانه حضور پانتورک وپانکورد ، کامنتهای تند و نژادپرستانه نقش می بندد و...

و این ها همه یک چیز را اثبات میکند و آن این است که پارسینه بطرز شرم اور وهدفمندی علیه قومیتهای ایرانی فعالیت می کند و ظاهرا هیچگونه نظارتی بر عملکرد این فاشیست سایت نمیشود!

لورستان در اشعار مولانا

حمید لطفی بازدید : 48 جمعه 11 تير 1395 : 16:26 نظرات ()

گر شام وگر عراق وگر لورستان ،   روشن شده زان چهره چون نورستان

قرن هفتم را یکی از پر تلاطم و هیاهوترین دوران تاریخ ایران زمین می توان نام برد این دوران   مصادف با حمله تاتار به ایران بود ...

انچنان که در بیت ذکره شده مولانا در دیوان شمس تبریزی مشخص است لورستان در این سده ایالتی پررونق و پر اوازه و هم مرتبه شام و عراق بوده است . سلسله طولانی مدت هزار اسپیان که به دو دسته اتابکان لر بزرگ و اتابکان لر کوچک تقسیم میشده بر سرزمینهای لورستان فرمانروایی می کردند...

 

 

 

اعتراض به فیش حقوقی معاویه و پاسخ وی!

حمید لطفی بازدید : 26 دوشنبه 07 تير 1395 : 21:9 نظرات ()

ثروت افسانه ای معاویه امپراطور عرب در جامعه ان روز مسلمین غیرقابل هضم وباور برایشان بود و از این رو برای عده ای مایه رشک و حسادت و برای انبوه مسلمین و اعراب مایه اعتراض و مخالفت بود از این بهره مندی خلیفه ازاین همه حقوق وثروت وموهبت ومزایا و مخالفت خلایق و اعتراضات ایشان سبب شد تا معاویه بفکر چاره ای برای توجیه کردنشان باشد!

روزی معاویه مردم را در مسجد جمع کرد و ایه ای از قران بدین مضمون خواند:

«خزاین همه چیز نزد ماست وجز به مقدار معین فرو نمیفرستیم»

اونوقت به مردم گفت طبق این ایه حقوق وثروت من تقدیر خداست و اعتراض شما جای اشکال است!

خلاصه اینکه از در دین و ایمان مردم درامد و بااین ترفند مردم ساکت شدند اما ناگهان مردی بنام احنف بلند شد وگفت 

درست است خزاین و ثروت تو از نزد خدا رسیده اما مشکل ما اینه که تو ثروت و خزاین ما رو هم که خدا برامون فرستاده به زور تصاحب کرده ای !

و با این حرف معاویه ساکت شد و جوابی برای دادن نداشت: فسکت معاویه!

تعداد صفحات : 13

تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
درباره ما
Profile Pic
آدرس اینستاگرام نویسنده: hamidl33
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آمار سایت
 • کل مطالب : 123
 • کل نظرات : 25
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • آی پی امروز : 5
 • آی پی دیروز : 11
 • بازدید امروز : 57
 • باردید دیروز : 23
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 7
 • بازدید هفته : 57
 • بازدید ماه : 464
 • بازدید سال : 7,051
 • بازدید کلی : 16,618